Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Binali Yıldırım‘ın, temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye ziyarette bulunan ABD‘nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley‘i, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde kabulünde, bölgesel gelişmeler ve terörle mücadele üzerinde duruldu.

Başbakan Yıldırım’ın, Türkiye programı kapsamında geçici koruma altındaki Suriyelilerin barındığı kamplarda da incelemelerde bulunacak olan Haley ile görüşmesinde, Suriyeliler başta olmak üzere, Türkiye’ye sığınan yabancılara sağlanan imkan ve hizmetler değerlendirildi.

Türkiye’nin Güvenlik Konseyi’nden beklentileri ifade edildi

Beklentilerin altında kalan uluslararası iş birliği ve dayanışmanın önemine vurgu yapılan kabulde, Türkiye’nin, bu konuda BM’den ve özellikle Güvenlik Konseyi’nden beklentileri ifade edildi.

Kabulde, Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay ile ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass ile diğer yetkililer de hazır bulundu.

Kaynak:AA

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  ABD-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

ABD, İngiltere ve Fransa Suriye’yi havadan vurdu… Trump: “ABD Silahlı Kuvvetlerine Esat’ın kimyasal silah kapasitesine saldırı başlatma emri verdim”

Başkan Donald Trump, Suriye’ye saldırı emri verdiğini açıkladı. ABD halkına seslenen Başka…