Library file photo dated 13/07/2007 of Boris Johnson, who was today named on a shortlist of four contenders to become Conservative candidate for Mayor of London. PRESS ASSOCIATION Photo. Issue date: Saturday July 21, 2007. The Henley MP was among would-be candidates grilled by a party panel today in the hunt for someone to take on Labour's Ken Livingstone in 2008. See PA story POLITICS Tories. Photo credit should read: Tim Ockenden/PA Wire

Haber: Sibel Yeşilmen

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, beraberinde bir heyetle 25-27 Eylül tarihleri arasında Türkiye’yi ziyaret edecek. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Johnson’ın 15 Temmuz 2016 tarihinde anayasal düzenimizi hedef alan ve akim bırakılan darbe girişimi sonrasında Birleşik Krallık Hükümetinin ülkemizle dayanışmasını göstermek üzere 25-27 Eylül 2016 tarihlerinde ülkemize bir ziyaret gerçekleştirecektir.” denildi.

Bakanlık açıklaması şöyle:

“Dışişleri Bakanı Johnson, ziyareti çerçevesinde Sayın Bakanımız ile ikili temaslarda bulunacak, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız tarafından kabul edilecek, AB Bakanımız ve Başmüzakereci Sayın Ömer Çelik ile görüşecek, ayrıca darbe girişimi sırasında ağır hasar gören TBMM binasını ziyaret edecektir.

Yapılacak temaslarda ikili ilişkilerin yanısıra, güncel bölgesel ve uluslararası konuların ele alınması ve Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki kapsamlı işbirliğinin güçlendirilerek ileri taşınması imkânlarının değerlendirilmesi öngörülmektedir.

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  TÜRKİYE-İNGİLTERE İLİŞKİLERİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

İngiltere Türkiye uçuşlarında elektronik cihaz yasağını kaldırıyor

İngiltere, Türkiye’den bu ülkeye yapılan uçuşlarda kabin içinde uygulanan elektronik…