disisleri-bakani-cavusoglu-gulen-in-tutuklanmasi-icin-girisimlerimiz-oldu-7391733

.Hollanda’nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun iniş iznini iptal ettiği belirtildi. Bakan Çavuşoğlu ise bu sabah yaptığı açıklamada, referandum kampanyası için konuşma yapmasına izin verilmeyen Hollanda’nın Rotterdam kentine gideceğini açıklamıştı. Çavuşoğlu uçuş izninin iptal edilmesi durumunda yaptırımların ağır olacağını belirtmişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Rotterdam’a gideceğini duyurdu. Reuters Ajansı’na konuşan Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Ebu-Talep ise Dışişleri Bakanı’nın referandum kampanyası yapmasına izin çıkmadığını açıkladı. Belediye Başkanı, Çavuşoğlu’nu Rotterdam’da saygıyla ağırlayacaklarını da belirtti. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Eğer Hollanda benim uçuş iznimi iptal ederse, eğer böyle bir şey yaparlarsa, ekonomik ve siyasi bizim Hollanda’ya karşı yaptırımımız çok ağır olur” dedi.

Öte yandan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın da Almanya’da yapacağı bir etkinlik iptal edildi. Karara gerekçe olarak Kaya’nın konuşma yapacağı salonun, sadece pazar günleri ve tatil günlerinde kullanım izni olması gösterildi

Kaynak: CNN Türk-Reuters-NTV

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  AVRUPA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Dışişleri’nden Fransa için seyahat uyarısı

Haber: Sibel Yeşilmen Dışişleri Bakanlığı’ndan Fransa’daki protesto gösteriler…