disisleri-bakani-cavusoglu-gulen-in-tutuklanmasi-icin-girisimlerimiz-oldu-7391733
Haber: Sibel Yeşilmen
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Moskova’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
 
Karşı tarafın talebiyle gerçekleşen görüşmenin başında Bakan Kerry, Ankara’da gerçekleştirilen suikast sonucu Rus Büyükelçi Andrey Karlov’un hayatını kaybetmesinden dolayı büyük üzüntü duyduklarını, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini ifade etti ve başsağlığı dileklerini iletti.
 
Bakan Çavuşoğlu, yaşanan elim olaydan bizim de büyük üzüntü duyduğumuzu, Rus mevkidaşı ile merhum Büyükelçi Karlov’un cenazesinin Moskova’ya varışını beklemekte olduğunu, hem Türkiye’nin hem de Rusya’nın saldırının arkasında FETÖ’nün olduğunu bildiğini belirtti ve saldırgan hakkında bilgi paylaştı.
 
Görüşmede daha sonra, Moskova’da gerçekleştirilen Suriye konulu üçlü toplantı gündeme geldi Bakan Çavuşoğlu toplantı sonunda yapılan ortak açıklamanın toplantıda ele alınan temel hususları yansıtmakta olduğunu ifade etti.
 
Görüşmede ayrıca, Bakan Kerry’nin sorusu üzerine Bakan Çavuşoğlu Kıbrıs bağlamındaki son gelişmeler hakkında muhatabını bilgilendirdi.
Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  ABD-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

ABD resmen açıkladı, Türkiye İran yaptırımlarından geçici olarak muaf tutulan 8 ülke arasında

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Maliye Bakanı Steven Mnuchin İran’a yaptırımlar konusu…