Haber: Sibel Yeşilmen

Amman bir renkli etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin Amman Büyükelçisi Murat Karagöz’ün de hazır bulunduğu etkinlik, tamamını Çerkez kökenli Türk vatandaşlarının oluşturduğu Dostluk Derneği üyelerinin Ürdün’ü ziyareti çerçevesinde gerçekleştirildi.


Türk heyeti Çerkez Dernekleri Başkanlığı tarafından düzenlenen bir resepsiyonda ağırlandı. Amman’daki resepsiyonun şeref konukları arasında Senato Türk-Ürdün Dostluk Grubu Başkanı Senatör Munir Sobar ve T.C. Amman Büyükelçisi Murat Karagöz bulunuyordu. 

 


Büyükelçi Karagöz konuşmasında sayıları 120 bin kadar olduğu söylenen Çerkezlerin Ürdün toplumunun çimentosunu oluşturduğunu, yaklaşık 130 yıldır Ürdün’ün güvenlik, refah ve esenliği için çalıştıklarını, Ürdün toplumunda Çerkez kökenli çok sayıda Bakan, Milletvekili, Senatör, General, üst düzeyli Bürokrat, akademisyen, doktor ve mühendis bulunduğunu, Çerkezlerin ayrıca siyasi bir kimliğe sahip olduklarını, Parlamento ve Hükümette kotaları bulunduğunu, bu kitlenin aynı zamanda Türk-Ürdün dostluğunun da temel unsurlarından biri olduğunu ifade etti.

 Törende, Çerkez müziğinden şarkılar çalınmış, mutfağından ve el sanatlarından örnekler sergilenmiştir.

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  BÜYÜKELÇİLİKLERİMİZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Türkiye verdiği sözü tuttu. TİKA, yanan Kerkük Kayseri Çarşısı’nda çalışmalara başladı

Sibel Yeşilmen                                                      Bağdat Büyükelçimiz Fa…