10582809_946537698695154_2945549478425464929_oHaber: Sibel Yeşilmen

Türkiye’nin Ulanbator Büyükelçiliği, son dönemde Moğol basınında Türkiye ile ilgili çıkan haberlere ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Bazı medya organlarında yayınlanan ve Türkiye’deki gerçekler ile yaşananları yansıtmaktan uzak olduğu görülen haberler üzüntüyle karşılanmaktadır. Bu tür haberler, Türkiye’nin terörist yapıyla mücadelesine yardımcı olmamakta ve maksatlı olduğu kanısını uyandırmaktadır.” denildi.

Büyükelçiliğin Facebook’taki Resmi sayfasında yer alan açıklaması şöyle:

“Türkiye’de 15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen kanlı darbe kalkışmasında 242 vatandaşımız yaşamını yitirmiş, 2.195 vatandaşımız yaralanmıştır. Türkiye’deki illegal bir yapılanmanın cebir ve zor kullanmak yoluyla Devlete el koyma planı Türk milletinin demokrasiye olan inancı ve darbecilere karşı yaşamı pahasına direnmesi sonucu akim bırakılmıştır. Darbe girişiminin ardında Devlet içinde gizli olarak paralel yapılanma çalışmalarına kalkışan Fethullahçı terör örgütünün bulunduğu darbecilerin itiraflarından anlaşılmış ve somut gerçeklerle ortaya konulmuştur. Hukuki süreç devam etmektedir.

Büyükelçiliğimiz, 15 Temmuz olaylarının vuku bulmasının hemen akabinde, Türkiye’deki darbe girişimi hakkında Moğol kamuoyunu bilgilendirmiş, somut olay ve kanıtları ilgili Moğol makamlarıyla paylaşmıştır. Türkiye’ye dost, müttefik ve müzahir tüm ülkelerin, silahlı terör örgütü/paralel devlet yapısına karşı Türkiye’yle birlik-beraberlik ve dayanışma içinde olmasını beklemekteyiz. Türk tarafı olarak bu konuda mevcut bilgileri kamuoyu ve ilgili makamlarla samimiyetle paylaşmaya devam edeceğiz.

Hal böyleyken, bazı medya organlarında yayınlanan ve Türkiye’deki gerçekler ile yaşananları yansıtmaktan uzak olduğu görülen haberler üzüntüyle karşılanmaktadır. Bu tür haberler, Türkiye’nin terörist yapıyla mücadelesine yardımcı olmamakta ve maksatlı olduğu kanısını uyandırmaktadır.

Saygıyla duyurulur.

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  GÜNCEL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

8 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı ziyarete büyük önem verilen Türkiye-Irak ilişkilerinde yoğun dönem. Diplomasi trafiği hızlanıyor

Sibel Yeşilmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mart 2011’de Başbakan sıfatıyla Ir…