ABD’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley göreve geldikten sonraki ilk yurtdışı gezisini Türkiye ve Ürdün’e yapacak.

Haley, Wall Street Journal (WSJ) gazetesinde kaleme aldığı makalede, 19-25 Mayıs tarihleri arasında Türkiye ve Ürdün’ü ziyaret edeceğini belirtti. Nikki Haley, “Önümüzdeki günlerde Suriyeli mültecileri kabul ederek hayranlık uyandıran iki ülke Ürdün ve Türkiye’yi ziyaret edeceğim” ifadesini kullandı.

Ziyaretinin amacının sığınmacıların durumunu birinci elden görmek olduğunu ifade eden Haley, hükümet yetkilileriyle Suriye’deki savaş nedeniyle yerlerinden edilmiş sığınmacılara ve onlara ev sahipliği yapan ülkelere ABD’nin nasıl yardım edeceği konusunu görüşeceğini belirtti. Türkiye’nin yaklaşık 3 milyon, Ürdün’ün ise 659 bin Suriyeli sığınmacıya ev sahipliği yaptığını hatırlatan Haley, her iki ülkede de sığınmacı kamplarını ve okulları ziyaret edeceğini kaydetti.

Kaynak:Hürriyet

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  ABD-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

ABD, İngiltere ve Fransa Suriye’yi havadan vurdu… Trump: “ABD Silahlı Kuvvetlerine Esat’ın kimyasal silah kapasitesine saldırı başlatma emri verdim”

Başkan Donald Trump, Suriye’ye saldırı emri verdiğini açıkladı. ABD halkına seslenen Başka…