1026411013

Haber: Sibel Yeşilmenkarlov-esi-1p1sy5w4sb0upjepsyjgomw

Dün Ankara’da uğradığı suikast sonucu yaşamını yitiren Rusya’nın Ankara  Büyükelçisi Andrey Karlov’un naaşı  Esenboğa Havalimanında düzenlenen bir tören ile ülkesi Rusya Federasyonuna uğurlandı. Törene Büyükelçinin eşi, Büyükelçilik çalışanları, kordiplomatik misyonların şefleri, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ve Türk Dışişleri Bakanlığı yetkilileri katıldı. Törende Kordiplomatik adına duayen Büyükelçi Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi ile Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş birer konuşma yaptı.Başbakan Yardımcısı Türkeş: “Bu işi yapanlar, Karlov’u öldürmediler aksine tarihe kazıdılar, Büyükelçi Karlov Türk-Rus ilişkilerinin sembolü olmuştur” dedi. Törende dualar da okundu.

Büyükelçinin eşi Marina Karlov bir ara gözyaşlarını tutamadı ve eşinin naaşına sarılarak ağladı. Büyükelçinin annesinin de törende olduğu ve tören boyunc kendilerini Rusya Federasyonuna götürecek olan uçağın içinde beklediği bildirildi.

Öte yandan Karlov’un silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin süreci Türk yetkililerle birlikte yürütmek üzere, yaklaşık 18 kişiden oluşan bir Rus heyet Ankara’ya geldi.Rusya’dan gelen ve Esenboğa Havalimanı’na inen uçakta, bir savcı, iki güvenlik ateşesi, Acil Durum Bakanlığı yetkilileri, adli tıp yetkilileri ve psikologlardan oluşan yaklaşık 18 kişi olduğu öğrenildi.

 

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  TürkİYE-RUSYA İLİŞKİLERİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Soçi’den İdlib’de Silahsız Bölge kararı çıktı

  Soçi’de bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin&#…