Haber: Sibel Yeşilmen

TCG-Gökova Fırkateyni  Akabe Askeri Limanı’na demirledi. TCG Gökova’yı Akabe’de babası Erdinç Karagöz de uzun yıllar Deniz Kuvvetleri Komutanlığına hizmet vermiş bir emekli Tuğamiral oğlu olan Büyükelçi Murat Karagöz karşıladı. Emekli Tuğamiral Erdinç Karagöz Kıbrıs Barış Harekatı’na da bizzat katılmıştı.

TCG-Gökova Fırkateyni  yarın (19 Temmuz) gün boyu Deniz Kuvvetleri Limanı’nda Türk vatandaşlarınca ziyaret edilebilecek. TCG Gökova Fırkateyni, Yemen’e yapılacak insani yardım kapsamında Başbakanlık tarafından kiralanan sivil bir gemiye refakat ve koruma kapsamında görev yapıyor.

Rotası Gölcük-Ege Denizi-Akdeniz-Süveyş Kanalı-Kızıldeniz-Aden Körfezi-Cibuti-Arap denizi şeklinde.  Bu görevine ilaveten Ürdün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile ikili askeri ilişkilerin geliştirilmesi ve lojistik bütünleme kapsamında Akabe limanını ziyaret ediyor.

Fırkateynin Komutanlığını Dz.Yb.Rüştü Sezer yürütüyor. Büyükelçi Karagöz fırkateynde incelemelerde bulundu ve yetkililerden faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

 
 
Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  BÜYÜKELÇİLİKLERİMİZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Büyükelçi Dr. Olgan Bekar, Türkiye’nin Somali-Somaliland Özel Temsilcisi oldu

Haber: Sibel Yeşilmen  Türkiye, son  Mogadişu Büyükelçisi Dr.Olgan Bekar’ı Türkiye&#…