Özel Haber: Sibel Yeşilmen

Kamuda FETÖ darbesini en fazla yiyen Bakanlıkların başında gelen Dışişleri hala içindeki FETÖ mensuplarını temizlemekle uğraşıyor. Yüzde 25 personeli FETÖ’den dolayı ihraç edilen Dışişleri Bakanlığı’nda temizlik hala bitmedi. Diplomasimuhabirhaber’in edindiği özel bilgiye göre, çok yakın zamanda geçtiğimiz günlerde onlarca memurun daha FETÖ ile irtibatı saptandı.  

5 ila 25 rakamı arasında memurdan bahsediliyor. Afrika ve Latin Amerika’daki Büyükelçiliklerde görevli oldukları  bildiriliyor ve orta ve alt düzeydeki statüdeki memurlar arasında yaşandığı aldığımız bilgilere göre. 

FETÖ ihraçları nedeniyle uzun zamandır deneyimli memur eksikliği yaşayan Bakanlık’ta malum hemen hemen her Büyükelçilik FETÖ’den dolayı 1-2 memurunu kaybetmişti.  Bir de kayıplar Elçi-Müsteşar seviyesinde olunca mevcut durumda birçok işi Büyükelçiler bizzat yapmaya başlamıştı.  Üçüncü Katip-İkinci Katip arkadaşların mesleği öğrenmesi için zamana ihtiyaç vardı ve  İlk günlerde bazı personel kaydırmaları ile geçici olarak bu sorun azaltılmaya çalışıldıysa da elbette yeterli olmamıştı. Dolayısıyla Büyükelçilerin iş yükü 3-4 katına çıkmıştı.

“Ankara’dayım ve Dışişleri koridorlarının nabzını tutuyorum” Sibel Yeşilmen yazdı: “Az personelle çok iş yapan fedakar insanlar topluluğu”

 

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  ÖZEL HABER-ÖZEL RÖPORTAJ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Sibel Yeşilmen yazdı. İşte kalbime dokunan bir diğer Büyükelçimiz daha…

Sibel Yeşilmen Malum,  işim Büyükelçilerimizi takip etmek. Onlarla ilgili haberler yapmak.…