740330_10151422761756934_1108674158_oÖZEL HABER- Sibel Yeşilmen

 

IŞİD’in kaçırarak personeli ile birlikte günlerce alıkoyduğu Türkiye’nin Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz serbest bırakılmasının ardından görev yaptığı Dışişleri Bakanlığı tarafından Türkiye’nin Duşanbe Büyükelçiliğine atanmıştı. Hatta Yılmaz Duşanbe’ye gitmeden önce başta DEİK ile olmak üzere çeşitli toplantılara katılmış ve Tacikistan  ile ikili ekonomik ilişkiler başta olmak üzere çeşitli konularda bilgilendirilmişti.

24 Ağustos 2015 tarihinde Tacikistan’a giderek  görevine başlayan yeni Büyükelçi Öztürk Yılmaz, 28 Ağustos 2015 tarihinde Güven Mektubu’nun örneğini Tacikistan Dışişleri Bakanı  Sirodjidin Aslov’a sunmuştu.

Ancak Yılmaz 1 Kasım seçimlerinde CHP’den Ardahan milletvekili adayı oldu. Yılmaz aday olunca Bakanlık da Duşanbe için geçici bir çözüm buldu. Dışişleri Bakanlığının çok sevilen, başarılı isimlerinden Büyükelçi Avni Aksoy geçici görevle Duşanbe’ye gönderildi. Aksoy bir süredir Duşanbe’de ve görevini yürütüyor. Bakanlığın resmi ataması gerçekleşinceye kadar da bu görevini yürütmeye devam edecek.

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  ÖZEL HABER-ÖZEL RÖPORTAJ

2 Yorumlar

 1. CAHİT

  14 Ekim 2015 : 21:04

  Bugüne kadar dünyanın çeşitli ülkelerinde görev alan Sn. Avni AKSOY’u tebrik ediyor ve Ülkemizi Duşanbe’de de başarıyla ve dik duruşu ile temsil edeceğine inancım tamdır.
  Başarısı Ülkemizin başarısı olacaktır ve her yönü ile koltuğu hak eden ve dolduracak birikime sahip başarılı bir bürokrat olduğu herkes tarafından bilinmektedir.
  Tekrar başarılar diliyor ve yolun açık olsun diyorum.

  Saygılarımla,

  Cevap ver

 2. Sinan yenilmez

  14 Ekim 2015 : 22:43

  avni beyi milano konsoloslugundayken bolognada katildigim bir fuarda turk katilimcilarina verdigi destekten dolayi tanidim eminimki dusanbedeki basarilari orayla sinirli kalmayacaktir saygilarimi sunarim

  Cevap ver

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Sibel Yeşilmen yazdı…. Dış politikaya “31 Mart” molası. Bakan Çavuşoğlu dış gezilerine ara verdi…

31 Mart seçimlerine 25 günden kısa bir süre kaldı. Dikkat çeken  konu ise Dışişleri Bakanı…