(Emeğe saygı çerçevesinde, bu haber kesinlikle kaynak belirtilmeden, diplomasimuhabirhaber ismi ve Sibel Yeşilmen imzası kullanılmadan diğer internet siteleri, gazeteler, ajanslar ve televizyon kanalları tarafından kullanılamaz. Bu hususa saygı duyulması rica edilir.

 

H1395926_10151959784692692_1809576437_n-197x300aber: Sibel Yeşilmen

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı Dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları’na (STK) gönderdiği mesajla, darbe girişimi karşısında gösterdikleri demokratik tavır ve meydanlarda demokrasiye sahip çıkan halka sağladıkları ve sağlayacakları her türlü maddi ve manevi destek için teşekkür etti. Mesajda, “STK’ların bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da milletimizle birlikte hareket etmesi ve onlara her türlü maddi ve manevi katkıyı vermesi temel ihtiyaçların karşılanması için büyük önem taşımaktadır” denildi.

Diplomasimuhabirhaber’in edindiği bilgiye göre, dün gece yarısından itibaren dernek ve STK’lara gönderilen SMS mesajında, darbe girişimi karşısında devlet kuruluşlarının yanında STK ve Türk milletinin tarihinde örneğine az rastlanan bir kahramanlık göstererek bu hain teşebbüsün akamete uğramasını sağladıkları belirtildi.

Söz konusu mesaj şöyle:

“15 Temmuz 2016 Cuma günü Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bir grup tarafından demokrasimize darbe girişiminde bulunulmuştur. Bu girişim karşısında devlet kuruluşlarının yanında milletimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız tarihinde örneğine az rastlanan bir kahramanlık göstererek bu hain teşebbüsün akamete uğramasını sağlamıştır. Bu süreç boyunca sivil toplum kuruluşlarımız demokratik duruşlarını net olarak ortaya koymuş, milletimiz ile birlikte meydanlarda tepkisini göstermiş, maddi-manevi her türlü desteğini vermiştir. Gelinen noktada bu hukuk dışı teşebbüs başarısız olmakla birlikte, milletimiz bir çok şehirde asaletle demokrasimize sahip çıkmaya ve gece gündüz demeden meydanlarda olmaya devam etmektedir. Bu noktada STK’ların bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da milletimizle birlikte hareket etmesi ve onlara her türlü maddi ve manevi katkıyı vermesi temel ihtiyaçların karşılanması büyük önem taşımaktadır. Unutulmamalıdır ki, demokratik düzenin en temel unsuru sivil toplum kuruluşlarıdır. Sivil toplumun en önemli varlık nedeni de demokratik düzenin sürdürülmesidir. Bu düşüncelerle tüm Sivil Toplum kuruluşlarına gösterdikleri demokratik tavır ve meydanlarda demokrasiye sahip çıkan halkımıza sağladıkları ve sağlayacakları her türlü maddi ve manevi destek için teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

 

Teşekkür- İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı”

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  ÖZEL HABER-ÖZEL RÖPORTAJ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Sibel Yeşilmen yazdı…. Dış politikaya “31 Mart” molası. Bakan Çavuşoğlu dış gezilerine ara verdi…

31 Mart seçimlerine 25 günden kısa bir süre kaldı. Dikkat çeken  konu ise Dışişleri Bakanı…