Haber: Sibel Yeşilmen

Türkiye’nin Amman Büyükelçisi Murat Karagöz, Büyükelçilik  çalışanı Marwa Almanaseer’in  ailesinin talebini kırmadı,  damat adayının ailesi Marwa’yı Büyükelçiden istedi.

Diplomasimuhabirhaber’in edindiği bilgiye göre, bu mutlu olay dün  Amman’da yaşandı. Büyükelçiliğin  sözleşmeli sekreterlerinden Türk ve Ürdün vatandaşı Marwa Almanaseer için kiz isteme töreni düzenlendi.

 

Tören bizim alışageldiklerimizden biraz farklıydı.  Amman’da çadırda gerçekleşen törende Büyükelçi Karagöz önce , kız tarafının erkek akrabalarıyla tek tek tokalaştı.  Mirra ikramının ve biraz sohbetin ardından damat adayı ve aşiret mensubu akrabaları geldiler. Selamlaşma sonrasında  damat adayı aşiretine mensup bir kişi uzun bir konuşma yapıp, Merve’nin eski Vali amcası, aile büyüğü olarak söz aldı ve ardından da mikrofonu Büyükelçi Karagöz’e verdi. 

Büyükelçi Karagöz de sözü fazla uzatmadan”rıza verdiğini” söyleyerek, bu mutlu olaya vesile oldu.

Ardından adet üzerine künefeler yendi, hatıra fotoğrafları çektirildi.

Bu arada görüntülerde de görüldüğü üzere haremlik-selamlık şekilde gerçekleşen törende, kadınlar bir başka çadırda bulunuyorlardı. Büyükelçi Karagöz, diğer çadırda bulunan Merve’ye “whatsapp” kanaliyla “biraz once damat için rızamı verdim, mutluluklar dilerim” mesajıyla haber verdi. 

Diplomasimuhabirhaber olarak biz de bu genç çifte mutluluklar diliyoruz.

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  BÜYÜKELÇİLİKLERİMİZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Türkiye verdiği sözü tuttu. TİKA, yanan Kerkük Kayseri Çarşısı’nda çalışmalara başladı

Sibel Yeşilmen                                                      Bağdat Büyükelçimiz Fa…