Himg_0353-3aber: Sibel Yeşilmen

Diplomasimuhabirhaber olarak Büyükelçilik ve Konsolosluklarımızın yani diplomatik temsilciliklerimizin renkli haberlerine ağırlıklı olarak sayfalarımızda yer vermeyi seviyoruz. İşte bunlardan bir tanesi daha.

sinan1

17629747_10154172118396076_8947827120809342200_nTürkiye’nin Libya’daki Misurata Başkonsolosluğu ile ilgili olarak geliyor. Başkonsolos Sinan Yeşildağ son derece hareketli ve dur durak bilmeyen faaliyetleri ve etkinlikleri ile bir süredir dikkatimizi çekerken, öğreniyoruz ki Yeşildağ başkanlığında Başkonsoloslukta bir de futbol takımı kurulmuş.

Başkonsolos Yeşildağ’ın Misurata’da henüz 6.haftası. Takım yeni kurulmuş. Takımda Yeşildağ’ın dışında iki diplomat daha var Ataşe yardımcıları Hüseyin Koca ve Mehmet Örkan. Diğer oyuncular ise güvenlikçiler. Ancak bu takımın ilginç bir durumu var çünkü. Misurata’daki Tek Başkonsolosluk bizimki  yani  o nedenle şimdilik rakipsizler. Rakipsizlikleri şehirdeki tek temsilcilik olmalarından kaynaklanıyor. Misurata siyasi ve askeri bağlamda Türkiye için çok önemli bir şehir o nedenle temsilciliği bulunuyor diğer ülkelerin de yakın zamanda temsilcilik açmaları bekleniyor. Bizim takım ise şu anda kendi arasında oynuyor ama tekliflere açık. Diplomasimuhabirhaber olarak takipteyiz bakalım takımın ilk rakibi kim olacak ve maç nasıl sonuçlanacaksinan2

 

 

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  BÜYÜKELÇİLİKLERİMİZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Sibel Yeşilmen yazdı…. Dış politikaya “31 Mart” molası. Bakan Çavuşoğlu dış gezilerine ara verdi…

31 Mart seçimlerine 25 günden kısa bir süre kaldı. Dikkat çeken  konu ise Dışişleri Bakanı…