1395926_10151959784692692_1809576437_n

ÖZEL HABER- Sibel Yeşilmen

Syriza’nın Yunanistan’daki seçimlerde devrim niteliğindeki zaferi tüm dünyada olduğu gibi, Ankara’da da yakından izleniyor. Syriza lideri Aleksis Çipras’ın Başbakanlığı sonrasında acaba Türk-Yunan ilişkileri bu gelişmeden nasıl etkilenir? İşte bu soruları Ankara’daki diplomatik kaynaklara sorduk.

Davutoğlu son Yunanistan ziyaretinde görüşmüştü

Diplomasimuhabirhaber’e konuşan Ankara’daki diplomatik kaynaklara göre, Syriza’nın Türkiye’ye karşı olumsuz bir politika izlemesi beklenmiyor. Kaynaklar, Başbakan Davutoğlu’nun Yunanistan ziyaretinde Çipras ile muhalefet lideri olarak yaptığı son görüşmenin önemine dikkat çekiyorlar. Daha iktidara gelmeden yapılan bu görüşmenin altını çizen diplomatik kaynaklar, “Şu anda Türkiye ile ilgili politikalarında sıkıntı ile başlayacağını beklemek doğru değil” diye konuşuyorlar.

Diplomatik kaynaklar, ayrıca Batı Trakya’dan 3 kişinin Parlamentoya girmesinin de yeni dönemde Türkiye-Yunanistan ilişkilerinin gidişatı açısından önemli olduğunu belirtiyorlar. 

Aynı kaynaklar, Seçim sonuçlarının daha dün açıklanmış olduğunu hatırlatırken, Çipras’ın önünde Yunanistan ile AB arasındaki sorunlar bağlamında çok kritik konuların olduğunu belirtirken, “Yeteri kadar sıkıntısı var” değerlendirmesinde bulunuyorlar.

(Önemli Not: Sibel Yeşilmen’in fotoğrafı hiçbir şekilde bir başka platformda, sosyal medyada, Facebook, Twitter sayfasında bir başka isim altında açılan herhangi bir sayfada hiçbir şekilde kullanılamaz, kullanılması halinde yasal işlem uygulanacaktır.)

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  ÖZEL HABER-ÖZEL RÖPORTAJ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Sibel Yeşilmen yazdı…. Dış politikaya “31 Mart” molası. Bakan Çavuşoğlu dış gezilerine ara verdi…

31 Mart seçimlerine 25 günden kısa bir süre kaldı. Dikkat çeken  konu ise Dışişleri Bakanı…