18057844_10154518418077467_3905578150040877638_n

img_0353-3Haber: Sibel Yeşilmen

Malum 23 Nisan haftası içerisindeyiz, çocuklarımız devlet Büyüklerimiz, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Parti liderleri ile birbirinden renkli, keyifli fotoğraflar veriyor 1 haftadır. Biz de diplomasimuhabirhaber olarak Büyükelçi ve Başkonsoloslarımızın geleceğimizi emanet ettiğimiz o güzel çocuklarımız ile renkli görüntülerini her fırsatta safyalarımızda yer vermeyi amaçlıyoruz. İşte bunların ilki geliyor. Fotoğrafı görünce çok beğendim. Son derece sıcak, samimi ve içten bir fotoğraf. Fotoğraftaki kişi Bordeaux Başkonsolosumuz Cem Kahyaoğlu kucağındaki ise kızı değil. İşlem için Başkonsolosluğa gelen bir vatandaşımızın çocuğu, çok tatlı kızları Belinay Göl. İşte diplomat-vatandaş ilişkisini en güzel ortaya koyan spontane gelişmiş fotoğraflardan birisi. Baba şefkati ile bir Başkonsolosumuz ve o fotoğraftan bize geçen samimiyet.

Türkiye’nin Bordeaux Başkonsolosu  Cem Kahyaoğlu Diplomasimuhabirhaber’e yaptığı özel açıklamada, “Başkonsolosluğumuza işlem için gelmiş bir aile. Asistanım haber verdi, küçük bir kızımızın bana hediye getirdiğini, sonra da çiçeği verdi. Ben de aşağı inip aileyi buldum. okullar tatil. ailecek işlem için bordo’ya geleceklerini duyunca, bana hediye hazırlamak istemiş. facebook’ta görüp sevmiş beni” değerlendirmesinde bulundu. Başkonsolos duygularını “23 Nisan hediyemi aldım. La Rochelle’den Belinay Göl, bana yaptığı çiçeği bugün Başkonsolosluğumuzda verdi. Çok teşekkürler Belinay” sözleriyle paylaştı.

Ne diyelim. Bence hep birlikte Başkonsolos Kahyaloğlu’nu gönülden bir alkışlıyalım, küçük Belinay’ın kalbine minicik bir dokunuşta bulunduğu için… 

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  BÜYÜKELÇİLİKLERİMİZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Sibel Yeşilmen yazdı…. Dış politikaya “31 Mart” molası. Bakan Çavuşoğlu dış gezilerine ara verdi…

31 Mart seçimlerine 25 günden kısa bir süre kaldı. Dikkat çeken  konu ise Dışişleri Bakanı…