ozturk-yilmaz_9939
Haber: Sibel Yeşilmen
Haziran 2014’ten bu yana IŞİD işgali altında bulunan ve üst düzey IŞİD teröristlerinin ikamet ettiği bildirilen  Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu binası  bugün sabaha karşı  IŞİD’le Mücadele Uluslararası Koalisyonu üyesi ülkere ait savaş uçakları tarafından hedef alınarak vuruldu.  Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada sözkonusu operasyonun Türkiye’nin görüş ve onayı alınarak gerçekleştiği bildirildi.  
Diplomasimuhabirhaber olarak biz de konuyu Türkiye’nin Eski Musul Başkonsolosu CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’a sorduk. Eski bir diplomat olan  Yılmaz, “IŞİD’le mücadeleyi destekliyoruz. Etkin, koordineli ve sonuç odaklı kapsamlı bir stratejinin uygulanmaya konulması ve bu suretle başlaması beklenen Büyük Musul operasyonun yapılması temennimizdir. Turkiye de bu mücadelede etkin rol oynamalıdır” dedi.
Başkonsolos Öztürk Yılmaz 11 Haziran 2014 tarihinde IŞİD tarafından Musul Başkonsolosluğu’na yapılan baskın sonrası 43 kişiyle birlikte 101 gün boyunca alıkonmuş.  20 Eylül 2014 tarihinde 43 personeli ile birlikte serbest bırakılmıştı. Ardından da diplomasi hayatına son vererek siyaseti seçmişti.
Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  ÖZEL HABER-ÖZEL RÖPORTAJ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Sibel Yeşilmen yazdı…. Dış politikaya “31 Mart” molası. Bakan Çavuşoğlu dış gezilerine ara verdi…

31 Mart seçimlerine 25 günden kısa bir süre kaldı. Dikkat çeken  konu ise Dışişleri Bakanı…