untitled

Deneyimli haber spikeri Kaan Yakuphan şu sıralarda çok farklı bir mecrada tecrübelerini kullanıyor. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Diksiyon ve Sunuculuk dersleri vermeyi sürdüren Yakuphan, diğer bir yandan da AB Türkiye Delegasyonu ile AB Bilgi Merkezleri tarafından düzenlenen Gençlik Forumlarında moderatörlük yapıyor.kaan111

Diplomasimuhabirhaber’e özel bir röportaj veren Kaan Yakuphan,Türkiye’nin farklı illerinde 15 günde bir düzenlenen “Haklarım ve Kimliğim” konulu forumlarda farklı etnik ve dini inanç sahibi konuşmacılarla Türkiye’nin dört bir yanından Üniversite öğrencilerini biraraya getiren projede yer almaktan memnun olduğunu söylüyor. Forumlardan dördüncüsü geçen hafta Kayseri’de yapıldı. Toplantıya AB Türkiye Delegasyonu Birinci Müsteşarı Francoise Naucodie de katıldı. Sözkonusu Forumlar daha önce de Antalya, Samsun ve Erzurum’da dükaan112 (2)zenlenmişti. Bir sonraki adres ise bu ay içinde Mardin olacak.

Kaan Yakuphan forumlara ve AB delegasyonu ile işbirliğine ilişkin olarak Diplomasimuhabirhaber’e şunları söyledi: “Türkiye’nin AB’ye katılım sürecinde kilit konulardan olan kimlik ve haklar konusunun, geleceğin karar vericileri gençler tarafından bilgiye dayalı bir ortamda tartışılması önemli. Gençlik forumları AB’nin çeşitlilik içinde birlik ilkesini somut olarak gençlerle paylaştığımız ortamlar sağlıyor. Zamanın nasıl aktığını bilemiyoruz. Verimli bir tartışma ortamında forum devam ediyor. Sünni’si, Alevi’si, Protestan’ı, Yezidi’si, Keldani’si, Bahai’si, Afro Türk’ü, Ermeni’si farklı etnik köken ve dini inaçlara sahip olan katılımcılar ve gençlerle kimliğimizi konuşuyoruz. Çok etkili ve güzel forumlar oluyor. Hem gençler kendilerini ifade ediyor hem de farklı etnik ve dini inaç sahipleri bu coğrafyada Türkiye’de yaşadıkları kimi sıkıntıları, güzellikleri, ama hep birlikte birlikte olabilmenin güzelliklerini paylaşıyoruz. Amaç kimsenin düşüncesini değiştirmek değil, kendisine göre öteki olanın yerine kendini koyup, empati yapabilmek.”kaan body music

Yaklaşık 3.5-4 saat süren forumların sonunda Kaan Yakuphan, katılımcılar ve öğrenciler fotoğraflarda görüldüğü gibi hep birlikte ‘body music’ (Beden müziği) yaparak noktayı koyuyorlar.

Haber: Sibel Yeşilmen

yakuphan (3)

 

 

 

 

 

 

 

ÖNEMLİ NOT: Bu haber özel haberdir ve kesinlikle Diplomasimuhabirhaber.com ve Sibel Yeşilmen mahreçli kullanılmadan bir başka gazete, televizyon, haber sitesinde kullanılamaz. Haberin bu şartlarda paylaşılması rica olunur.

 

 

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  ÖZEL HABER-ÖZEL RÖPORTAJ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Sibel Yeşilmen yazdı…. Dış politikaya “31 Mart” molası. Bakan Çavuşoğlu dış gezilerine ara verdi…

31 Mart seçimlerine 25 günden kısa bir süre kaldı. Dikkat çeken  konu ise Dışişleri Bakanı…