Sibel Yeşilmen

Malum,  işim Büyükelçilerimizi takip etmek. Onlarla ilgili haberler yapmak. Diplomasimuhabirhaber’i hayata geçirirken onları yakından tanıtayım, kravatlı, ceketli, kasvetli, ciddi diplomasi koridorlarından biran olsun hep birlikte çıkalım; onların sıcak, samimi, insancıl yanlarını da göstereyim istemiştim. Bunu da sık sık yazılarımla hayata geçirmeye gayret ediyorum.   Çok da okunuyor, bundan da çok memnunum. Meğer ne çok insan onları merak edermiş. Ne mutlu bana.

Bugün Belgrad Büyükelçimiz Tanju Bilgiç’in sokaktaki küçük dostlarımız olan kedilere olan sevgisinden bahsetmek istiyorum. 

İlk fotoğrafını gördüğümde aklımın bir ucuna yazmıştım. Sonra ikinci fotoğrafını görünce “Yaaaa ben Tanju beyin bu kedi sevgisini bir kaleme alayım” demiştim. Ama,  üçüncü fotoğrafı görünce “E Sibel artık şart. Yaz, elbette durduğun kabahat” dedim kendi kendime ve işte okuyorsunuz. İşte o 3 fotoğrafı sizlerle paylaşıyorum. Siz de eminim benim kadar çok seveceksiniz. 

Fotoğraf beni bu tür yazılar yazmaya yönlendiriyor, eğer fotoğrafa bakıp birşeyler hissediyorsam kendimi tutamıyor ve yazıveriyorum. Aynen Bağdat Büyükelçimiz Fatih Yıldız’ın “Dışişleri’nin Arslanlanları” fotoğrafında olduğu gibi, kalbime dokunan, samimi fotoğraflar ise pek de etkileniyorum yazarken.  

Elbette tek kedi sever Büyükelçi Tanju Bilgiç değil.  Pek çoğu eminim çok seviyor. Ama, Tanju bey demek ki o kadar tutkulu ki paylaşımlarında sık sık sokaktaki dostlarımıza da yer veriyor. Hele son paylaşımı bakın nasıl güzel, aşağıdaki fotoğrafı paylaşmış ve şöyle yazmış: Soğuklar bastırdı. Sokaktaki küçük dostlarımızı unutmayalım. Bir kap su bir kap mama. 🐾

Ne diyelim, ona da alkış. Bu çok tatlı, çok hoş paylaşımları, sokaktaki dostlarımızı unutmadığı için… 

 

 

 

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  ÖZEL HABER-ÖZEL RÖPORTAJ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Büyükelçi Dr. Olgan Bekar, Türkiye’nin Somali-Somaliland Özel Temsilcisi oldu

Haber: Sibel Yeşilmen  Türkiye, son  Mogadişu Büyükelçisi Dr.Olgan Bekar’ı Türkiye&#…