Diplomasi Muhabiri olarak yıllardır Dışişleri Bakanlığı’ndaki gelişmeleri takip ediyorum. Dünyaya bir kez daha gelsem yine diplomasi muhabiri olurdum. O kadar çok alanı seviyorum. Görevimiz gereği en yakın çalıştığımız kişiler elbette diplomatlar, Büyükelçiler. Hepsi ile saygı çerçevesi içinde harikulade ilişkiler geliştiriyoruz, muhabir olacak iyi dil bilen yeni meslektaşlarıma Diplomasi Muhabirliğini keyifle öneririm.

Bunları niye yazdım? Çünkü. Bugün internette gezinirken Milliyet Cadde’de bir haber okudum. Tanışma imkanı bulduğum, dünya tatlısı, biricik, güzel insan emekli ancak maalesef kaybettiğimiz Büyükelçilerimizden İnal Batu’nun güzeller güzeli oyuncu, şair tarihçi kızı Pelin Batu Roma’da evlenmiş. Malum sayfalarımda magazine yer verme taraftarı değilim. Ama hep ciddi haber  olacak da değil ya. Bir de söz konusu olan İnal bey olunca…

Habere göre, Pelin Batu kalp-damar cerrahı Dr. Macit Bitargil ile evlenmiş. Mutluluklar diliyorum.

Ancak Roma’da evlenmelerinin önemli bir nedeni var. Zira yine habere göre Roma, 2013 yılında hayatını kaybeden babasının, misyon şefi olarak son görev yeri olmasından ötürü Pelin Batu Roma’da evlenmeyi tercih etmiş ve Pelin Batu, Raşit Bağzıbağlı tasarımı bir gelinlik giymiş.

Hem duymayanlar için bir haber iletmiş olayım hem de Sayın İnal Batu’yu bir kez daha saygı ve sevgi ile anmış olayım. Abdullah Öcalan İtalya’ya gittiği zaman dönemin Roma Büyükelçisi Rahmetli İnal Batu idi. Genç arkadaşlar internette ufak bir araştırma yaparlarsa Büyükelçi Batu’nun o döneme ait anılarını da pekçok yerde bulup, okuma imkanı bulabilirler.

Sibel Yeşilmen

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  HABER-ANALİZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Sibel Yeşilmen yazdı: “Dışişleri’nde bir gelenek bir başka Bahar’a”

İlki 2008 yılında yapılan ve aradan geçen süre zarfında gelenekselleşen, 2017 yılında 9.dü…