andre_rieu_01

İlk kez Türk seyircisinin karşısına çıkacak. 15 bin kişi kapasiteli Sinan Erdem Arena yarın çok büyük bir sanatçıyı ağırlayacak. Dünyaca ünlü bir isim biz İstanbul’lulara müzik ziyafeti çekecek yarın. Evet ben de gidiyorum, aylar öncesinden biletimi aldım ve yarın orada olacağım. Bu ünlü ismi dinlemeyi sabırsızlıkla bekliyorum, ama anlaşılıyor ki, o da sabırsızlanıyor. Biletix’in hazırlattığı klibinde diyor ki Andre Rieu: “Merhaba Türkiye. herkes için unutulmaz bir gece olacak. Sizlerle buluşmak için sabırsızlanıyorum, Türkiye’yi seviyorum”.

1949’da Hollanda’nin Maastricht kentinde doğan kemancı, besteci ve Valsin Kralı lakaplı Rieu, tüm müzik otoritelerince bu yüzyılın en önemli müzisyenlerinden biri olarak kabul ediliyor ve her  birine 50-60 bin kişinin katıldığı stadyum konserlerinin biletleri aylar önce tükeniyor. Yarınki konser saat 21.00’de.

Rieu’nun bugüne kadar dünya müzik listelerinde 30 kez liste birinciliği, 355 Platin Albüm Ödülü, 35 Milyon DVD Satışı, 2012 dünyanın en çok satan erkek sanatçısı, 2009 – 2011 Yılın Tur Sanatçısı Top 10 gibi başarıları elinde tutan Andre yine Pollstar listelerinde de 2012 yılının en çok kazanan müzisyenler listesinde 12. sırada yer alıyor.

Andre Rieu, 1987 yılında Johann Stauss Orkestrası’nı kurdu ve başlarda on kişiden oluşan, bugün elliyi aşkın müzisyenin üyesi olduğu bu orkestra ile Strauss’un valslerini 19. yüzyıl ruhu ve atmosferi içerisinde icra ettiği gösterisini, dünyanın büyük kentlerinde sunmaya devam ediyor.

İşte bu kentlerinden birisi de yarın İstanbul olacak ve ben izlenimlerimi mutlaka sizlerle paylaşacağım. Elbette bizlere sunacağı 4 Türkçe parça sürprizi de ayrıca bir hoşluk olacak bizler için.

 

Sibel Yeşilmen

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  ÖZEL HABER-ÖZEL RÖPORTAJ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Sibel Yeşilmen yazdı…. Dış politikaya “31 Mart” molası. Bakan Çavuşoğlu dış gezilerine ara verdi…

31 Mart seçimlerine 25 günden kısa bir süre kaldı. Dikkat çeken  konu ise Dışişleri Bakanı…