erdogandan-ab-icin-referandum-onerisilfaxfh_waeuiz-sn2hkfbq

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AP Başkanı Shultz’un idam cezasının Türkiye’ye yeniden getirilmesi tartışmalarına ilişkin olarak yaptığı değerlendirmeye ilişkin olarak çok sert çıktı:

“Batı idam olmaz diyor ey Batı bu milletin kaderi sizin elinizde değil bizim elimizde. Kimsin sen ya? Bir parlamentonun başkanı nesin sen Türkiye adına ne zamandan beri karar verme yetkisine sahip oldun? Sen daha Türkiye’yi tanıyamamışsın. ‘Müzakereleri durdururuz’ diyor hemen kararınızı verin. Sayın Başbakan bakanlar burada ben de Cumhurbaşkanı olarak diyorum ki yıl sonuna kadar sabredelim ondan sonra millete gidelim. İngiltere bile millete gitti ihtiyacı yoktu AB içindeydi millet çıkalım dedi çıktılar. Bunlar (AB) dürüst değil, sözünü tutmadı. Dürüst olanlarla yol yürüyeceğiz olmayanlarla değil.

”ŞU TERBİYESİZE BAK, SENİN HER YERİN YAPTIRIM OLSA NE YAZAR?”

Şu terbiyesize bak ‘Yaptırım uygularız’ diyor senin her yerin yaptırım olsa ne yazar? Geç kalıyorsun geç biz de bu saldırıya cevap olarak onların kullandığı ne kadar hain varsa onların başını eziyoruz ezeceğiz.”

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  AVRUPA BİRLİĞİ-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı Ankara’da yapıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplant…