(Emeğe saygı çerçevesinde bu haberin diğer gazeteler, haber siteleri, haber kanalları tarafından Diplomasimuhabirhaber ve Sibel Yeşilmen kaynak olarak gösterilerek kullanılması önemle rica olunur) 

ÖZEL HABER-Sibel Yeşilmen

Haber yeniden düzenlenmiştir. Lütfen yeni versiyonu için linki ziyaret ediniz: http://diplomasimuhabirhaber.com/haber-yeniden-duzenlenmistir-son-dakika-ozel-haber-yeni-kararnamede-disisleri-sozcusu-huseyin-muftuoglu-da-var-muftuogluna-tirana-gitmesi-teklif-edildi/

 

Dışişleri Bakanlığı Yaz dönemi kararnamesi bugün akşam saatlerinde flaş haber olarak pek çok ajans ve haber sitesinde, haber kanalında yer aldı.  Haberlerde bir dönemin tartışılan ismi Merve Kavakçı’nın Büyükelçi olarak Malezya’ya atanması  öne çıktı. Ancak diplomasimuhabirhaber kararnameye ilişkin önemli bir bilgiye ulaştı. Edinilen bilgiye göre yeni kararnamede Dışişleri Bakanlığı’nın başarılı Sözcüsü Hüseyin Müftüoğlu da bulunuyor. Müftüoğlu Arnavutluk’un başkenti Tiran’a atandı.

Müftüoğlu daha önce Türkiye’nin Dakka Büyükelçiliğini yürütmüştü.  1 yıl kadar önce de Dışişleri Sözcülüğü görevine gelmişti. Pek alışılmadık bir durum olarak değerlendiriliyor Müftüoğlu’nun bu yeni ataması Ankara kulislerinde.

Yine gün boyu geçen listede olmayan bir diğer isim ise Asım Arar. Arar Korkut Tufan’dan boşalan Türkiye’nin Burkina Faso Büyükelçiliğine atandı.

Dışişleri Bakanlığı Yaz Dönemi kararnamesi için ziyaret ediniz:  http://diplomasimuhabirhaber.com/son-dakika-yeni-buyukelciler-kararnamesi-belli-oldu/

 

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  ÖZEL HABER-ÖZEL RÖPORTAJ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Sibel Yeşilmen yazdı…. Dış politikaya “31 Mart” molası. Bakan Çavuşoğlu dış gezilerine ara verdi…

31 Mart seçimlerine 25 günden kısa bir süre kaldı. Dikkat çeken  konu ise Dışişleri Bakanı…