Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’nin Afyonkarahisar kampının açılış konuşmasını yaptı. Cumhurbaşkanı konuşmasında İdlib’de ciddi bir harekat başladığını duyurdu. Cumhurbaşkanı detayları ise konuşması sonrasında  gazetecilerin sorularına yanıtta verdi.  “Türk askeri İdlib’de mi?” sorusuna, “Şu anda Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) yürütüyor, henüz askerimiz orada değil” yanıtını verdi.Erdoğan, ”Rusya havadan, TSK sınır içinden destek veriyor” şeklinde konuştu. ”İdlib’in içini biz dışını Rusya koruyacak” diyen Erdoğan, olası göç için hazırlıkların yapıldığını da belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ise şunları söyledi:

”İDLİB’DE CİDDİ BİR HAREKAT VAR. BU DEVAM EDECEK”

Fırat Kalkanı Harekatı’yla kendimize bölgemizde açtığımız alanı şimdi İdlib’in güvenliğini sağlamaya yönelik yeni bir adımla daha ileriye taşımanın gayreti içindeyiz. İşte bugün örneğin İdlib’de ciddi bir harekat var ve bu devam edecek. Halep’ten kaçmak suretiyle İdlib’e gelen kardeşlerimize, ne olursa olsun, ‘İster ölün ister kalın’ diyemeyiz. Onlara biz elimizi uzatmak durumundayız. Şu anda da bu adım atıldı, devam ediyor. Suriye sınırlarımız boyunca bir terör koridoru oluşturulmasına da asla izin vermeyeceğiz.

”İDLİB’İN ARDINDAN YENİ İNİSİYATİFLER ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Suriye sınırlarımız boyunca terör koridoru oluşturulmasına asla izin vermeyeceğiz. İdlib operasyonunun ardından bu konuda yeni inisiyatifler almaya devam edeceğiz.”

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  SURİYE

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Soçi’den İdlib’de Silahsız Bölge kararı çıktı

  Soçi’de bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin&#…