Haber: Sibel Yeşilmen

Yaz geldi, birçok Büyükelçimiz yıllık izinlerini kullanmaya başladı, tatil yörelerinde aileleri ve dostları ile tatilin keyfini çıkarıyorlar ancak bir isim var ki o hala çalışmaya devam ediyor. Kampala Büyükelçimiz Sedef Yavuzalp.

Afrika’da, Uganda’da Büyükelçi Yavuzalp. Türkiye’nin Uganda Büyükelçisi Sedef Yavuzalp, Uganda’daki Bunyoro Kitara Kralı Omukama HRM Solomon Gafabusa Iguru 1 tarafından Hoima’daki Sarayına davet edildi. 27 Temmuz’da gerçekleşen buluşmada Büyükelçi Yavuzalp’in Türk bayrağımızın dalgalandığı resmi aracı Bunyoro Kitara Kralının Sarayına giriş yaptı. 

Yöresel kıyafetle oldukça şık olarak Türkiye’yi temsil eden Büyükelçi Yavuzalp, Bunyoro Kitara Kralı Omukama HRM Solomon Gafabusa Iguru 1 ile yapılan görüşme sonrasında Sarayının önünde fotoğraf çektirdi. 

 Fotoğraf çekiminde Krallık Başbakanı, Prensler ve Bakanlar da hazır bulundu.

Büyükelçi Sedef Yavuzalp, Bunyoro Kitara Krallığı Başbakanı ile birlikte ana konuşmacılar olarak davet edildiği “Hoima Entrepreneurs Forum”da Hoima’daki işadamlarına hitap etti.

Toplantıda Bunyoro Kitara Krallığı Başbakanına ilaveten Kraliyet Bakanları da hazır bulundular . Ülkenin en kaliteli yolunu Hoima’da inşa eden ve Cumhurbaşkanı Museveni tarafından 4 ödüle layık görülen Türk Kolin firmasının Genel Müdürü de ziyaret sırasında Büyükelçi Yavuzalp’e eşlik etti.


Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  BÜYÜKELÇİLİKLERİMİZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Türkiye verdiği sözü tuttu. TİKA, yanan Kerkük Kayseri Çarşısı’nda çalışmalara başladı

Sibel Yeşilmen                                                      Bağdat Büyükelçimiz Fa…