Haber: Sibel Yeşilmen

Uganda, Türk Kültür Günleri’ne ev sahipliği yaptı. Resim ve fotoğraf sergisi ile gitar konserinden bir dizi etkinliğin gerçekleştirildiği Türk Kültür Günleri 12-14 Mayıs tarihlerinde düzenlendi.

Fotoğraf sanatçısı Recep Peker Tanıtkan’ın ülkemizi tanıtan fotoğrafları ile ressamlar Dr. Hasan Pekmezci, Hüseyin Yıldırım, Şükran Pekmezci, Önder Aydın, Mine Ülger ve Sedef Yavuzalp’in 30’a yakın eserinin sergilendiği etkinlik kapsamında gitarist Kağan Korad muhteşem bir solo konser verirken, Türk-Ugandalı ve Batılı tüm sanatçılar ve sanatseverler düzenlenen çalıştayda bir araya gelerek sohbet etme imkanı buldu. Etkinlikler çerçevesinde ayrıca çeşitli Türk lezzetleri davetlilere ikram edildi.

Türk Kültür günleri diplomasi ve sanat çevrelerinde olumlu yankı uyandırırken, 3 gün süren etkinliğe Onur Konuğu olarak Uganda Meclis Başkanı, Tarım Bakanı, Belediye Başkanları, Büyükelçiler, sanatçılar, sanatseverler ve gazetecilerden oluşan yaklaşık 300 davetli katıldı.

Türkiye’nin Kampala Büyükelçisi Sedef Yavuzalp de etkinlikte bir konuşma yaptı. Kendisi de bir resim aşığı olan ve eserleri de sergilenen Büyükelçi Yavuzalp resimlerinde kendi mozaik resim tekniğini kullanmayı tercih ediyor. Yavuzalp’in resimleri bugüne kadar Uganda ve Türkiye’de bazıları kişisel olmak üzere çeşitli sergilerde yer aldı.


 

 

 

 

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  BÜYÜKELÇİLİKLERİMİZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

Türkiye verdiği sözü tuttu. TİKA, yanan Kerkük Kayseri Çarşısı’nda çalışmalara başladı

Sibel Yeşilmen                                                      Bağdat Büyükelçimiz Fa…