Haber: Sibel Yeşilmen

Programlarında olmadığı halde dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım sürpriz bir şekilde bir araya gelmiş ve 6 saat süren toplantıda Yüksek Askeri Şura’yı görüşmüşlerdi. İşte bu kritik görüşme sonrasında bugün Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında 4 saat süren Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı yapıldı. Toplantı  sonrasında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalan açıklama yaptı ve açıklamasında 3 Kuvvet Komutanının değiştiğini söyledi. Buna göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığına Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Koramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanlığına Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz atandı.

Toplantıda ayrıca , 6 general-amiral bir üst rütbeye, 61 albay-general amiralliğe terfi etti. 8 generalin görev süreleri bir yıl, 168 albayın görev süreleri ise 2 yıl uzatıldı.

Fotoğraf: AA

Benzer Haber Getir
Daha Fazla  Sibel Yeşilmen
Daha Fazla  GÜNCEL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen şuralara da bakın

8 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı ziyarete büyük önem verilen Türkiye-Irak ilişkilerinde yoğun dönem. Diplomasi trafiği hızlanıyor

Sibel Yeşilmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mart 2011’de Başbakan sıfatıyla Ir…